Ushtaraku Abdulla Gega duhet të ishte një individ i besueshëm e me certifikatë sigurie nga shteti, por rezultoi se merrej me shpërndarje të lëndëve narkotike
Read More

Plagjiatura në Universitetet Shqiptare - INA MEDIA Në vitet e fundit janë bërë publike raste të shumta ku profesorë dhe politikanë kanë rezultuar se kanë kryer
Read More

  Mijëra refugjatë nga Lindja e Mesme, në përpjekje për t`i ikur luftës në vendin e tyre, e përdorin Shqipërinë si transit për të mbërritur në
Read More

Prokuroria e Posaçme hetoi për një vit kreun e Bashkisë Lushnjë nën dyshimin e "Korrupsionit", "Shkeljes së barazisë në tenderë" dhe "Shpërdorimit të detyrës", duke
Read More

Autor: Community Reporters Albania Sheshi është vetëm 20 kilometra larg nga Tirana, po aq larg ka edhe Durrësin. Por, pozita e favorshme gjeografike e këtij fshati mes
Read More

Ndalimi rastësor i shtetasit E.Sh. në zonën e “Selitës së Vjetër” në Tiranë teksa ishte duke transportuar me makinë 72 bimë kanabisi, çoi në zbulimin
Read More

40 pasuri krimi, të sekuestruara përgjatë periudhës 2011-2020, i kushtojnë buxhetit të shtetit miliona lekë për mirëmbajtje. Mes betejës së vështirë me mitin e të
Read More

Efektivi Elefterios Sullaj ishte duke udhëtuar me makinë në rrugën “e Kosovarëve” kur u ndalua nga kolegët e tij , të cilët po ekzekutonin një
Read More

Na kontaktoni

Rruga Pjetër Budi 69 Tiranë.

Info@fol.org.al

Mobile & WhatsApp +355682082888